Компанија„Ellena Group“из Херцег Новог, огласила се саопштењем у коме наводи да је поднијела је двије кривичне пријаве против бившег руководства и извршних повјерилаца AD „Vektra Boka“, оптужујући их за злоупотребу службеног положаја и превару у извршним поступцима чија је укупна вриједност 107.000 еура.
У првој пријави терете се Милан Поповић, извршни директор АD „Vektra Boka“, и Ранко Грбавац, шеф правне службе и секретар Одбора директора, да су свјесно пропустили да уложе приговоре на рјешења о извршењу у предметима вођеним против компаније, иако је Основни суд у Херцег Новом раније укинуо ове извршне поступке и повјериоце упутио на парнични поступак. Извршни директор Милан Поповић и Ранко Грбавац, шеф правне службе, свјесно су прикрили чињеницу да је суд донио рјешење којим је усвојен приговор извршног дужника и повјериоце упутио да евентуална потраживања остваре кроз парнични поступак, чиме су Поповић и Грбавац омогућили да нова рјешења кроз извршни поступак постану правоснажна и да се спроведе принудна наплата, без додатног судског парничног преиспитивања.
У другој пријави, извршни повјериоци Драган Спалевић из Будве и Милић Поповић из Подгорице терете се за кривично дјело преваре, јер су поднијели предлоге за извршење на основу обрачуна зарада које суд претходно није прихватио, јер је оцијенио да немају својство извршне исправе, будући да нису били потписани од овлашћеног лица.
Милић Поповић, као бивши извршни директор и садашњи повјерилац, био је у очигледном сукобу интереса. И поред тога што су ранији захтјеви за извршење били одбачени од стране суда, осумњичени су их поново поднијели, покушавајући да себи прибаве противправну имовинску корист на штету AD „Vektra Boka“.
Истичемо да је Милић Поповић у исто вријеме био извршни директор и члан Одбора директора AD „Vektra Boka“, што је законски недозвољено.
Напомињемо да је, након отварања стечајног поступка у „Vektra Montenegro“, стечајни управник Радојица Грба био упознат с правним и чињеничним околностима ових извршних поступака. Као управник већинског власника AD „Vektra Boka“, Грба је, по преузимању функције, био дужан да распусти Одбор директора AD „Vektra Boka“, што није учинио. Тиме су омогућени даљи поступци тог тијела, укључујући и пропуштање да се заштите интереси друштва, чиме је индиректно омогућена реализација потраживања у укупном износу од чак 500.000 еура, што ће бити предмет вјештачења.
Компанија „Ellena Group“ већ је обавијестила Судски савјет и Привредни суд Црне Горе о раду стечајног управника Радојице Грбе.
Кривичне пријаве достављене су надлежном тужилаштву, наводи се у саопштењу.