Karavan „Svjetlo za Svrčuge“ krenuo put „grada svjetlosti“

Nakon nekoliko mjeseci pripreme, jutros su mještani i prijatelji Svrčuga krenuli za Pariz. Ideja je da na ovaj način budu obezbjeđena sredstva za uređenje javne rasvjete na Svrčugama.

Tokom putovanja, posjetiće nekoliko evropskih gradova, a dolazak u Pariz očekuju 21. aprila. Prva stanica je Banja Luka, dok je drugi dan posvećen posjeti Novom Mestu u Sloveniji, gdje se nalazi poslednja fabrika Renoa 4 na svijetu. Put  će biti nastavljen kroz Italiju i Francusku, sve do Pariza.

Idejni tvorac i inicijator ovog projekta Jovica Tušup, prije polaska je zahvalio svima koji su podržali ovu avanturu.

Podršku je pružila i Opština, a kako je istakao v.d. sekretar Sekretarija za društvene djelatnosti i međunarodnu suradnju Gavrilo Vico kontaktirali su čelnike pobratimskog grada Novog Mesta gdje će im biti upriličen doček.

-Ovo je promocija u prvom redu Svrčuga, ali i cijelog zaleđa Herceg Novog. Inicijativa je pokrenuta od građana, imaju našu podršku i mislim da je ovo jedna zaista prelijepa priča.

Podrška je stigla i od Turističke organizacije Herceg Novi, a v.d direktorica Darija Banićević  je istakla da je cilj da selo oživi.

Akcija “Svjetlo za Svrčuge” pokrenuta je od ljudi koji su porijeklom sa Svrčuga, sa idejom da skrenu pažnju na svoje selo koje je staro više vijekova, a u kojem sada živi samo pet stanovnika. Ovom akcijom, potomci iz sela Svrčuge sakupljaju donacije, kako bi napravili uličnu rasvjetu do sela i time prvi korak ka njegovom oživljavanju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here