Туристичка организација Херцег Нови и овог љета организује “Караван фешти“ који ће почети сутра вече, фештом у Ђеновићима. Овогодишње издање у потпуно новом руху обиљежиће фештре дуж новске ривијере – у Ђеновићима, Баошићима и Бијелој. Сви програми ће почети од 20 часова, а завршна фешта биће уприличена 21. августа.
Како је казала Наталија Терзић из Туристичке организације Херцег Нови, прва фешта одржаће се у Ђеновићима, сутра вече на Мулу Војводића од 20 часова.
– Већ сутра вече креће Караван фешти који ће се одржавати дуж новске Ривијере. Сваког четвртка од 20 часова почињу програми. Као и претходних година, свим туристима, а и мјештанима ћемо приближити нашу традицију, обичаје и гастро понуду на интересантан начин. Учесници музичког програма на свим фештама су бенд Трио Маре, водитељи су Горан Славић и Милош Пејовић што значи да смијеха и добре атмосфере неће фалити.
У оквиру програма Каравана фешти организоваће се и награде игре, а како наводи Терзић, посебан акценат ове године је на гастро понуди.
– Представићемо и понудити свим присутнима изузетне специјалитете са коче, односно једрењака који ће бити усидрен сваког четвртка навече на тим локацијама. Служиће се мушље на бузари, бродет, рижот, мала рибља плата и наравно, све то уз чашу домаћег вина. Сигурни смо да ћемо задовољити укусе, понудити сјајну забаву и да ће туристи и мјештани уживати у фештама и овог љета.
Овогодишнји караван фешти трајаће до 21. августа, а завршна фешта биће уприличена у Ђеновићима.