KARATE: SOFIJI MIKULIĆ BRONZA NA PRVENSTVU MALIH ZEMALJA EVROPE

Sofija Mikulić mlađa kadetkinja Karate kluba Bijela kao članica reprezentacije Crne Gore osvojila je bronzanu medalju u borbama u kategoriji do +47 kilograma na Evropskom karate prvenstvu Malih zemalja koje se danas i sutra održava u Podgorici.

U prvom kolu Mikulić je pobijedila Sofiju Topkai sa Kipra rezultatom 10:0. Mlada takmičarka KK „Bijela“ u drugom kolu
bila je bolja od Ariane Cimone iz San Marina 3:0. U narednoj borbi Sofija Mikulić je poražena od Antonele Tjis sa Malte sudijskim izjašnjavanjem 2:1 nakon što je meč završen nerješeno 0:0.

U repesažu za medalju Mikulić je rezultatom 4:1 bila bolja od Elene Olfson iz Lukmsemburga. U konkurenciji mlađih kadeta nastupao je i Nikola Đuričić u kategoriji +55kg i u prvom kolu poražen 4:1 od prestavnika Kipra.