Juniorke Crne Gore predvođene Jelenom Bulajić blistaju na B Evropskom prvenstvu

(Фото: facebook.com/kscg.me)

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore u dosad odigrana tri od četiri kola (jer je jedno bila slobodna) pruža odlične partije u rumunskom gradu Pleštiju u grupnoj fazi B prvenstva Evrope. Posebno iz utakmice u utakmicu blista Novljanka Jelena Bulajić.

Reprezentacija Crne Gore je na startu bila bolja od Rumunije 78:56, Bulajićka je na ovoj utakmici postigla 26 poena i imala 4 skoka i 4 ukradene lopte. Njena sugrađanka Ljube Andrić je na startu prvenstva  imala učinak od 6 postignutih poena. U ovoj utakmici odlična je bila i Atina Radević sa 23 postignuta poena.

U drugom kolu reprezentacija Crne Gore je bila slobodna, a u trećem savladala je s selekciju Švedske 65:46. U selekciji Crne Gore najefikasnija bila je Jelena Bulajić sa 16 poena, uz 5 skokova, Atina Radević dodala je 11, a imala je i 5 skokova, Janja Dragišić postigla je 10, Anđela Rondović uz 6 poena, imala je 7 skokova, dok su po 5 poena postigle Nikšićanke Mila Mijušković i Anastasija Kasalica. Daria Mandić i Valentina Vrcan dodale su po 4, baš kao i Ljube Andrić, koja je ostvarila i 5 uhvaćenih lopti.

Juče u četvrtom kolu reprezentacija Crne Gore nastavila je sa pobjedama – izabranice Petra Stojanovića savladale su selekciju Bosne i Hercegovine 68:56

Posle izjednačene partije, gdje su se timovi često smjenjivali u vođstvu u prvom poluvremenu, prednost su imale košarkašice Bosne i Hercegovine. Reprezentacija Crne Gore je u 24. minutu uspjela da preokrene, nakon poena Bulajić (39:38), a sjajnom odbranom Bosna i Hercegovina bila je bez koša osam minuta, da bi u posljednja dva treće četvrtine postigla tek pet poena, uz samo jedan koš iz igre, pa je uoči posljednje dionice bilo 45:43.

Nošene na krilima dobre igre Jelene Bulajić izabranice Petra Stojanovića četvrtu četvrtinu otvorile su sa 8:0, tako nije  bilo rezultatske drame do kraja. Najefikasnija bila je Jelena Bulajić sa 26 poena, uz po 4 skoka i ukradene lopte, Atina Radević dodala je 16, uz 6 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, Janja Dragišić positgla je 12, imala 3 asistencije, te po 2 skoka i ukradene lopte, Anđela Rondović dodala je 8 (uz po 3 skoka i ukradene lopte), Ljube Andrić 6, a ostvarila je 8 uhvaćenih lopti.

Bulajićka i njene saigračice sa maksimalnim učinkom drže lidersku poziciju, a danas od 15 sati protiv Ukrajine igraju derbi za prvo mjesto u D grupi.