У оквиру промотивних активности усмјерених ка азербејџанском тржишту, Национална туристичка организација Црне Горе организовала је боравак инфлуенсера из те земље, који су од 2. до 5. јуна боравили на црногорској обали, саопштено је из Туристичке организације Херцег Нови.
Током четвородневног боравка, гости из Азербејџана имали су прилику да се упознају са атрактивним туристичким локалитетима, укључујући Херцег Нови, Портонови, Стари град Котор, острво Госпа од Шкрпјела, Пераст, полуострво Луштица, Национални парк Скадарско језеро, Вирпазар и Будву.
Ајсел Мирзојева (Aysel Mirzoyeva), инфлуенсерка са преко 56.000 пратилаца на Инстаграму, истакла је Пераст као јединствено мјесто у Црној Гори.
– То је диван, миран градић који одише посебном атмосфером. Посебно бих вољела да сам га доживјела у залазак сунца, јер је поглед са морске обале тада заиста чаробан. Што се гастрономије тиче, посебно сам уживала у традиционалној кухињи. Аутентични укуси и начин припреме оставили су снажан утисак на мене, јер управо таква искуства највише остају у сјећању – поручила је она.
Утиске пренијели су и инфлуенсери Илкин и Илкана Зулфугарли, који су на свом Инстаграм профилу са укупно око 180.000 пратилаца дијелили садржај из Црне Горе.
– Имали смо прилику да боравимо у предивном хотелу у Будви и наше искуство је било изузетно позитивно. Собе су биле чисте, удобне и лијепо уређене, а особље изузетно љубазно. Цијели боравак протекао је у опуштеној и пријатној атмосфери. Истински смо уживали у сваком тренутку и без сумње бисмо се радо поново вратили – казали су они.
У сусрет љетњој туристичкој сезони и наставку авио-повезаности између двије земље, НТО ЦГ је 3. јуна дочекала путнике првог овогодишњег лета националне авиокомпаније Ер Монтенегро на релацији Баку-Тиват. Путници су дочекани на традиционални начин, уз приганице и срдачну добродошлицу у црногорској народној ношњи.
Подршку у организацији студијске посјете дали су стратешки партнер НТО ЦГ – ХГ Монтенегро Старс (хотел Сплендид), локалне туристичке организације Тивта, Котора и Бара, Montenegro Tourist Service, Портонови Ризорт, One&Only Portonovi и хотел Маестрал, Almara Beach Luštica Bay и ресторан Conte.
Студијска посјета инфлуенсера још је један корак у јачању сарадње двије земље на пољу туризма, те представља важну прилику за представљање црногорске природе, културе и аутентичних искустава.