Љубитељи спорта и једрење у Црној Гори, али и широм планате, са нестрпљењем су ишкечивали пети дан такмичења у олимпијској класи ILCA 7 у Марсеју. Очекивала се велика борба за мјесто у „medal race“ регати, али су због недостатка вјeтра отказане девета и десета регата, а с обзиром да су преостали дани резервисани за „medal race“, Милвој Дукић је остао без прилике да стигне до TOP 10, и да се умјеша у борбу за медаљу.
Остао је жал, али и понос. Миливој Дукић је исписао нову страницу историје црногорског спорта на Олимпијским играма, остварио је највећи успјех послије сребрне медаље рукометашица 2012. у Лондону, три четврта и једног осмог мјеста ватерполиста, односно деветог мјеста Марије Вуковић у Токију.
Миливој Дукић је поносан јер је на својој четвртој Олимпијади остварио најбољи резултат.
-Завршене су Олимпијске игре мало неочекивано. Вјетра није било, изостале су још двије регате. Остварио сам најбољи резултат у каријери када су Олимпијске игре у питању. Поносан сам и срећан. Иза мене је дуг и тежак пут, успио сам да останем на врхунском нивоу изузетно дуго. Недостајало је мало искуства за „medal race“ регату, а друго, треће и седмо мјесто показују да припадам свјетском врху, поручио је Дукић из Марсеја.
Мотивације и подршке му није недостајало.
-Хвала свим на огромној подршци коју сам осећао свих ових дана. Био је то огроман мотив да пружим све од себе на регатном пољу. Велико хвала селектору илији Илку Клакору. Урадили смо одличан посао, максимално смо спремни дочекали Олимпијске игре, а хвала и тренеру Хавијеру Фернандезу који је заслужан за успјех, јер остварено у Марсеју заиста јесте успјех.
Дукић је оправдао, односно и премашио очекивања. Од почетка до краја, у конкуренцији са 43 најбоља једриличара планете био је у игри за „medal race“, остао је утисак да би стигао до TOP 10, али је вјетар, са којим се Миливој дружи од седме године, овога пута био против њега. Дукић је такмичење завршио на диоби 13. мjеста (3, 23, 13, (33), 7, 32, 2, 26), а само седам бодова га је дијелило од десетог мјеста.
На крају, за медаљу ће се борити: Мет Верн (Аустралија), Павлос Контидес (Кипар), Стефано Паскеира (Перу), Мајк Бекет (Велика Британија), Херман Томасгард (Норвешка), Џонатан Ваднаи (Мађарска), Томас Сандерс (Нови Зеланд), Клемнете Лакамара (Чиле), Лоренцо Кијеварини (Италија) и Фин Линч (Ирска).