Фудбалери Игала пред својим навијачима постигли су важну побједу у оквиру 19. кола Друге лиге побједивши Ком из Подгорице са 2:1.
Била је то чврста утакмица са доста обостраних шанси. Домаћи су повели у 14. минуту када се Павле Пићурић одлично снашао у казненом простору Подгоричана. Изјеначење је стигло у 37. минуту када је Таиши Оитсу погодио мрежу голмана Вука Банићевића. До полувремена Игало је имало прилику да поведе али није се снашао капитен Јован Вујовић.
У наставку утакмице после одличног продора Николе Косаћа одбрана Кома је изблокирала његов центаршут али само до одлично постављеног Нихада Балића који је испоствило се у 47. минуту постигао побједносни гол за екипу Марка Матовића. До краја утакмице и једна и друга екипа имали су добре прилике за промјену резултата. Фудбалери Кома имали су идеалну прилику у 69. минуту за изједначење а у финишу утакмице Вујовић је био у прилици да повећа предност али је голман гостију у 90. минуту био на висини задата. И поред настојања Подгоричана да у надокнади времена изједначе резултат Јован Вујовић и саиграчи су сачували предност и освојили важна три бода.
Овом побједом Игало је са 20 бодова на 8. мјесту . У наставку првенства у 20. колу на прољеће Игало дочекује екипу Подгорице.
Остали резултати 19. кола: Грбаљ-Рудар 2:1, Отрант Олимпик-Интернационал 2:1, Подгорица-Ловћен 1:0 и Искра-Беране 2:2.
Табела: Отрант Олимпик 38 (-1), Грбаљ 36, Ком 33,Рудар 28 (-1), Беране 27, Ловћен 22, Искра 26 (1), Игало 20, Подгорица 18 (-1) и Интернационал 8 бодова.




