Igalu bodovi sa igračem manje

U jednom od dva derbija 13. kola Druge fudbalske lige fudbaleri Igala danas su pred svojim navijačima postigli važnu pobjedu 2:0 protiv Lovćena u borbi za visok plasman. Poslije prosječnog fudbala u prvom poluvremenu igrači trenera Marka Šćepanovića bili su u nastavku utakmice efikasni i pobjedili su vrlo kvalitetnu ekipu sa Cetinja.

Igrač Igala Jasmin Muhović isključen je u 52.minutu nakon kontakta sa gostujućim odbrambenim igračem Slobodanom Perišićem.

Kada su ostali sa igračem manje domaći su zaigrali bolje i za pet minuta riješili pitanje pobjednika. Poslije odličnog šuta kapitena Nelsona Kordobe golman Petar Kustudija je odbio loptu, ali samo do mladog Nikole Kosaća koji je pogodio mrežu gostiju.

Nakon kornera u 62. minutu Jovan Mugoša glavom je pogodio gol i duplirao prednost Igala. Do kraja sa igračem manje Igalo je čuvalo rezultat , a gosti su  samo u 70. minutu bili u šansi da smanje rezultat i da utakmicu učine neizvjesnijom, ali do  toga nije došlo.

U narednom kolu u srijedu Igalo gostuje lideru Mladosti koja je danas u Radanovićima pobijedila sa 2:0 Grbalj.

Ostali rezultati: Kom -Ibar 1:0, Rudar-Iskra 0:0.  U ovom kolu slobodna je bila Podgorica.

Tabela: Mladost 25, Igalo 22, Rudar 21, Lovćen 17, Podgorica 13,Iskra 12, Grbalj 11 Ibar i Kom po 9 bodova.

U 14. kolu 30. oktobra igraju Mladost-Igalo, Lovćen-Rudar, Iskra-Kom i Ibar –Podgorica.  U ovom kolu slobodna je ekipa Grbalj.