Finiš u znaku fudbalera ”Igala”

Fudbaleri “Igala” su spretno i sretno stigli do pobjede i tri nova boda, na svom terenu u 11. kolu Druge lige u duelu sa ekipom “Ibra” iz Rožaja. Utakmica u kojoj su domaći slavili sa 3:2 donijela je lijepe golove, a malobrojna publika mogla je da vidi i još nekoliko zrelih prilika.

Danas raspoložen za igru Boris Došljak je već u 12. minutu primorao odbrambenog igrača gostiju Stevana Puletića da potvrdi njegov gol u mreži “Ibra”. Kada se očekivalo da će puleni Marka Šćepanovića krenuti još bolje i zrelije, uslijedio je pad u igri. To je iskoristio Mizet Murić u 23. minutu, poslije šuta iz kornera glavom, i u 30. minutu kada je zaobišavši golmana pogodio mrežu Radoša Dubljevića. Do samog finiša utakmice gosti se znalački brane, a nervoza „trese“ domaće koji nikako da svoju nadmoć krunišu pogotkom. Konačno, danas najbolji pojedinac “Igala” Boris Došljak u 85. minutu glavom pogađa mrežu Rajka Boljevića.

Ono što su propustili u regularnom dijelu, domaći fudbaleri su realizovali u nadoknadi vremena. Kolumbijac Ramirez Hurtado je protutnjao kroz kazneni prostor “Ibra”, a kada je oboren sudija Luka Pejović je pokazao na jedanaesterac koji je u 93. minutu utakmice Aldin Adžović pretvorio u gol za pobjedu i tri nova boda. U preostala tri minuta igre bilo je dosta nervoze i žutih kartona, ali nije bilo promjene rezultata.

Ostali rezultati 11. kola: “Grbalj” – “Iskra” 0:2, “Rudar” – “Podgorica” 5:2, “Mladost” – “Lovćen” 0:0, a slobodna je bila ekipa “Koma”. Plasman: “Mladost” 20, “Rudar” 17, “Igalo” 16, “Lovćen” 15, “Podgorica” i “Grbalj” po 11, “Iskra” 10, “Ibar” 9 i “Kom” 5 bodova.

U 12. kolu 13. oktobra igraju “Igalo” gostuje “Iskri”, a ostali parovi su: “Lovćen” – “Grbalj”, “Ibar” – “Rudar” i “Podgorica” – “Kom”, dok je ekipa “Mladosti” slobodna.