Европско сребро за црногорску јуниорску ватерполо репрезентацију

Црногорска јуниорска (У 19) ватерполо селекција освојила је европско сребро – злато је измакло у драматичном финалу против Хрватске, која је славила бољим извођењем петераца – 10:8, након што је регуларни дио меча завршен 7:7 (1:0, 2:1, 1:3, 3:3).

Младе „ајкуле“ су се два пута враћале у меч, први пут након што је ривал повео 3:0, други када су у посљедњем дијелу утакмице преокренуле два гола заостатка  и од 4:6 дошле до 7:6, да би ривал изједначио 35 секунди прије краја, а затим у пенал серији био много мирнији и прецизнији.

Наша селекција је нервозно почела меч, дјеловале су „ајкуле“ и уморно у нападачким акцијама, па је Хрватска повела 3:0, а први гол Црна Гора је постигла тек пет секунди прије краја друге четвртине, када је Страхиња Гојковић погодио из транзиције.

Тај погодак је покренуо младе црногорске играче, који су трећој четвртини анулирали велики минус и дошли до изједначења 4:4, са два гола Срђана Јановића и једним Данила Ступара.

У тим моментима је наш тим дјеловао боље од ривала, био је у налету, али је Хрватска успјела да се извуче из кризе и да поведе 6:4, уз једну спорну ситуације, у којој је остала дилема да ли је лопта након шута Тима Перова прешла гол линију.

Два гола заостатка нису, међутим, пореметила намјеру „ајкула“ да дођу до злата, два сјајна шута Данила Рогановића са лијевог крила и Ступара из велике удаљености била су неухватљива за хрватског голмана – 6:6, да би минут и 56 секунди прије краја Балша Вучковић погодио под пречку у нападу са играчем више за прво вођство – 7:6.

Хрватска је са играчем више успјела да дође до изједначења, а затим и до европске титуле. Сребрна медаља младих „ајкула“ најављује још једну златну генерацију црногорских ватерполиста.

Рачунајући петерце, по два гола за Црну Гору постигли су Срђан Јановић, Страхиња Гојковић и Данило Ступар, по један Андрија Рогановић и Балша Вучковић.