Evropski vaterpolo spektakl u Trebinju i prva pobjeda Jadrana u Ligi šampiona

Na prepunom bazenu u Trebinju vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog savladali su Crvenu zvezdu nakon peteraca 21-20 (2:1, 0:2, 3:3, 3:2, 13:12).

Vaterpolisti Jadrana, odlično su otvorili meč. Prvu su dionicu riješili u svoju korist 2-1. Visok nivo igre, zadržali su i u drugom periodu, ali uz veliki broj promašaja sa igračem više i sa centarske pozicije.

Gosti iz Beograda u drugoj dionici spuštaju loptu na centre, što im donosi veliku prednost. U prvom i drugom periodu golman Jadrana Darko Đurović, bio je na visini zadatka. Bravuroznim intervencijama spriječio je goste da na odmor pođu sa većom razlikom od gola prednosti. Bilo je 3-2 za Zvezdu. U nastavku igra se gol za gol, treći period završava bez pobjednika, uz veliki broj golova 3-3, za u tom trenutku 6-5 za ekipu iz Beograda.

Četvrti period Novljani loše otvaraju, što Zvezda koristi i dolazi do visoke prednosti od 8-5.

Do kraja regularnog dijela meča u bazenu je samo postojala ekipa Petra Radanovića kraja uspjeva da poravna na 8-8.
Uslijedili su peterci. Bolji su bili Novljani za veliko slavlje u bazenu i na tribinama.
Pitanje pobjednika je riješio Darko Đurović, koji je u 14. seriji peteraca odbranio udarac Subotića.

-Utakmica je bila teška, puna ritma i preokreta. Zvezda je fizički dominantna, pokazala je da nije iznenađenje što je dugo vodila protiv Jadrana u Splitu. Ima dominantne centre, možda i najbolji par u Evropi i s dosta poteškoća smo stigli zaostatak. Drago mi je što smo smogli snage da izborimo neriješen rezultat, koji je najrealniji, a peterci su uvijek lutrija. Bili smo smireniji, imali koncentrisanijeg golmana i prigrabili dva boda, rekao je nakon meča Radanović.

Trener gostujuće ekipe smatra da je njegova ekipa igrala odlično do tri minuta prije kraja.
-Čestitke Jadranu, ali i mojim igračima. Igrali smo odličan meč do kraja, kontrolisali tri četvrtine, ali smo u finišu izgubili kontrolu. Nismo imali ni sreće u završnici, rekao je Aleksandar Filipović.

Kod Jadrana Martin Gardašević je postigao četiri gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Danilo Radović, Dmitri Holod, Ivan Nagaev i Bojan Banićević.

Kod Zvezde po dva pogotka postigli su Subotić, Lukaš Seman i Marko Radović.