Džudisti „Igala“ osvojili šest medalja u Trebinju

Na XXI Međunarodnom džudo kupu “Trebinje” 2024 a XIV Memorijalu “Miloš Mrdić” u organizaciji Džudo kluba “Leotar”, iz Džudo kluba “Igalo” nastupilo je 13 takmičara. Turnir je okupio oko 550 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore i Srbije.
Takmičari Džudo kluba  “Igalo” su osvojili: dva zlata, jedno srebro i tri bronze.
U konkurenciji mlađih poletarki, Kalina Dabović do 22 kg  je osvojila zlato. U konkurenciji mlađih poletaraca Leon Dabović u konkurenciji do 22 kg je osvojio srebro. U konkurenciji mlađih pionira, u kategoriji do 34 kg Marko Milinić je osvojio bronzu. U konkurenciji starijih pionira u kategoriji do 50 kg Vuk Andrić je osvojio zlato, dok je u istoj kategoriji Mitar Kokot osvojio bronzu. U ženskoj konkurenciji tog uzrasta, starija pionirka Nikolina Kokot do 57 kg je osvojila bronzu.
-Zadovoljan sam rezultatima, već narednog vikenda imamo nova učešća, a u međuvremenu, pripremamo i naš turnir. Imamo već najave ekipa, pa se nadamo uspijehu, kazao je trener Svetozar Mustur.