Дукић на 19. мјесту Свјетске ранг листе

Једриличар Миливој Дукић, четвороструки олимпијац (Лондон 2012, Рио де Жанеиро  2016, Токио 2021, Париз 2024. године и са новом олимпијском стипендијом за Лос Анђелес 2028. године) остварио је више него добре резултате у 2025. години,   што потврђује и његов пласман на 19. мјесто Свјетске ранг листе у класи ILCA 7.

Дукић се почетком априла пласирао на 12. мјесто на првом Грен слему сезоне –  54. регати Трофеј принцезе Софије на Мајорки, а затим је на Гренд слему у француском Иеру био на 16. мјесту

На Европском првенству у Шведској освојио је 12. мјесто, док је био 15. у генералном пласману, за који су рачунати и резултати такмичара ван Европе. Дукић је почетком маја заузимао пето мјесто на Свјетској ранг листи, што је његов најбољи пласман у каријери.

Бољи пласман на Свјетској ранг листи онемогућило је 58. мјесто на Свјетском првенству у кинеском Кингдау када, због недостатка вјетра и слабе видљивости, правог једрења није ни било.

Миливој Дукић за портал РТХН истиче да је ово за њега била веома успјешна такмичарска сезона.

-Задовољан сам резултатима које сам постигао у овој години, а посебно одлуком да заједрим још један олимпијски циклус. Ово је била веома успјешна такмичарска сезона. Драго ми је да сам на крају одлично једрење потврдио на Европском првенству у Шведској, које ми је послужило као добра смјерница за изазове који ме очекују у наредном олимпијском  циклусу, поручио је Дукић,  који се од 3. до 16. новембра налази на припрема у Сплиту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here