Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, sa jednim od najmlađih sastava na Evropskom prvenstvu u Beogradu, nije uspjela da se domogne polufinala, ali je turnir dao jasnu sliku trenutnih mogućnosti i pravca kojim nacionalni tim ide. U fokusu je sada duel sa Srbijom, koji je na programu danas u 20.30 časova, pred punim tribinama Beogradske arene.
Izabranici Dejana Savića u meč sa domaćinom ulaze bez rezultatskog imperativa, ali sa jasnom željom da poprave utisak nakon poraza od Mađarske i Španije, selekcija koje su trenutno u samom vrhu svjetskog vaterpola. Srbija će imati motiv da izbori prvo mjesto u grupi, dok će Crna Gora želi da prikaže što bolju igru i potvrdi napredak.

„Očekivali smo da će značaj utakmice za nas biti veći, ali Srbija će igrati pred punom Arenom i ići na prvo mjesto u grupi. Mi ćemo se boriti da popravimo utisak poslije poraza od Mađarske i Španije, selekcija iz samog svjetskog vrha“, istakao je Vasilije Radović.
Na njegove riječi nadovezao se Vlado Popadić, koji je naglasio da su pobjede nad Francuskom i Holandijom pokazale potencijal mlade ekipe, ali i da su mečevi protiv Mađarske i Španije jasno ukazali na nedostatak iskustva. „Protiv Srbije ćemo dati maksimum kako bismo bili konkurentni i napravili iskorak. Za mladu reprezentaciju ovakvi mečevi su dragocjeni“, poručio je Popadić.
Iako plasman u polufinale nije ostvaren, jasno je da se Crna Gora nalazi u procesu smjene generacija. Selektor Dejan Savić je odlučio da veću minutažu pruži mlađim igračima, a turnir u Beogradu predstavlja važan korak ka budućim ciljevima – prije svega ka Svjetskom prvenstvu 2027. godine u Budimpešti i Olimpijskim igrama u Los Anđelesu.
Utakmica sa Srbijom biće prilika da mladi sastav Crne Gore stekne novo iskustvo, ali i da pokaže da uprkos izazovima i jakim rivalima ide putem koji zahtijeva strpljenje, kontinuitet rada i vjeru u sopstveni potencijal.




