Црна Гора боља од Холандије након петераца, противник у четвртфиналу Србија

Јуниорска (U19) ватерполо репрезентација Црне Горе пласирала се у четвртфинале Европског првенства, које се одржава у Бургасу.

“Ајкуле” су у драматичној утакмици прве нокаут фазе након петераца биле боље од Холандије 16:15 (2:1, 3:2, 5:4, 1:4, 5:4), у мечу у коме су имале сигурну предност у трећој четвртини, а на крају, због великог пада у четвртој, страховале за пласман у четвртфинале.

Херој је био голман Андрија Бјелица, који је у петој серији пенала одбранио шут Фабија Јукића, а претходно је зауставио и посљедњи шут ривала у регуларном дијелу.

У борби за полуфинале сјутра од 15 часова играће против Србије, која је у групној фази уписала три тријумфа, над Грчком, Њемачком и Италијом.

Након прилично изједначене двије четвтине, млади црногорски ватерполисти су у завршном дијелу трећег периода стекли три гола предности – 9:6, па 10:7 – и изгледало је да су преломили меч.

Упорни и борбени Холанђани су, међутим, са два гола у посљедњој четвртини опасно запријетили и смањили на 10:9, а два минута прије краја показали да се не шале и да вјерују да могу до изненађења.

Уписали су и трећи гол у низу за 10:10, а након новог вођства нашег тима, Холандија је поново дошла до изједначења, а имала је и посљедњи напад за сензацију.

Четири гола за Црну Гору, рачунајући и петерце, постигао је Балша Вучковић, три Срђан Јановић, по два Драшко Самарџић, Данило Ступар и Тим Перов, а по један Данило Рогановић, Страхиња Гојковић и Никола Петровић.