CG puls se, tokom aprila, bavio i vršnjačkim nasiljem, čiji rast prepoznaje ogromna većina građana (77,6 odsto), a 94 odsto izražava veliku ili određenu brigu oko ove pojave, dok većina (53,6 odsto) smatra i da Vlada Crne Gore ne reaguje adekvatno na ovaj ozbiljan problem, saopšteno je iz CGO-a.
-Odgovornost za rast vršnjačkog nasilja se usmjerava ka brojnim akterima – od roditelja, maloljetnih nasilnika, i obrazovnih institucija, preko medija i policije, pa do negativne društveno-političke klime, sudova, Vlade, tužilaštva, političara, vjerskih zajednica. Prepoznavanje odgovornosti različitih aktera treba čitati i kao instrukciju ko sve treba da se osnaži da bi se ovaj problem, koji svi vide na gotovo identičan način, nezavisno od demografskih i drugih razlika u Crnoj Gori, suzbijao, saopšteno je iz CGO.
CG puls predstavlja zajedničku inicijativu CGO-a i DAMAR-a, a od 2023. godine, podržan je i kroz Core grant regionalnog projekta SMART Balkan – Civilno društvo za povezan Zapadni Balkan, koji vodi Centar za promociju civilnog društva (CPCD) iz BiH, Centar za istraživanja i javne politike (CRPM) iz Sjeverne Makedonije i Institut za demokratiju i medijaciju (IDM) iz Albanije, a finansijski ga podržava Ministarstvo vanjskih poslova Kraljevine Norveške.