Bokeljski košarkaški derbi u Igalu pripao gostima

Bokeljski derbi drugog kola Prve A lige za košarkaše donio je sinoć dosta uzbuđenja u Sportskom centru Igalo, gdje su nakon dva sata i 15 minuta košarkaši „Teoda” savladali „Primorje 1945“ rezultatom 74:67 (15:21, 18:20, 23:14, 18:12), iako nakon prvih 20 minuta nije izgledalo da će biti takav rasplet.

Slobodan Miljanić i saigrači su bolje ušli  u ovu zahtjevnu  utakmicu i tokom cijelog poluvremena bili u prednosti, a nakon poena Kovačevića „Primorje 1945“,  je prvi put imalo dvocifrenu prednost (32:22), a iako je bilo i +14, domaći su na poluvremenu imali vođstvo 41:33. Ipak, “Teodo” je u 24. minutu, poenima Bakića uspio da stigne do prednosti (44:43), pa je bilo jasno da finiš bokeljskog derbija donosi neizvjesnost. U rezultatskoj  klackalici, poenima Ognjena Čarapića “Primroje” je četiri i po minuta prije kraja stiglo do pet poena viška (63:58).  Izgledalo je da su domaći pred trijumfom, ali serijom 9:0 i trojkom Nikole Tadića 1.23 prije kraja gosti prelaze u vođstvo (67:63). Novljani su i tada imali napad za izjednačenje, a  kada je Vranješ pogodio trojku za 70:65 nazirao se rasplet . Posljednji minut trajao je neočekivano dugo, jer su se zbog dvije sporne situacije gledali ponovljeni snimci, a kada je Bulatoviću dosuđen nesportski faul 17 sekundi do kraja, igrači “Teoda” su mogli da počnu da slave teško izboren, ali zaslužen uspjeh.

Nemanja Vranješ bio je najefikasniji u timu “Teoda” sa 15 poena, Miloš Popović imao je “dabl dabl” (13 poena i 17 skokova), a dvocifren je bio i Nikola Tadić sa 12 poena. Ostali strijelci za Tivćane su: Viktor Vujisić 9, Uroš Ilić 7, Brendon  Hil 6, Filip Bakić 5 i Nikola Tončić 2 poena. U timu “Primorja 1945” Ognjen Čarapić je postigao 17 poena, Dejan Bijelić 14, a dvocifreni su bili još Laterens Rid sa 11 i Aleksandar  Danilović sa 10 poena. Slobodan Miljanić dodao je 9, Dragoje Đoković 4 i Veselin Kovačević 2 poena.

U ostalim susretima drugog kola “Kotor” je pobijedio “Milenijum” 115:74, “Podgorica” je lako savladala “Lovćen 1947” na Cetinju 89:46, “Dečić” je u Zeti bio bolji od ekipe “Vukovi” 97:84, “Danilovgrad” je lako savladao “Šušanj” 98:70 i “Sutjeska” je opravdala očekivanja protiv “Ibra” 88:80.

Drugo kolo Prved A lige biće zaključeno danas  utakmicom “SC Derbi” – “Jedinstvo”.

U narednom kolu “Primorje 1945” gostuje “Podgorici”.