Autogolovi obilježili derbi na Solilima

U jednom od dva derbija 8. kola Druge fudbalske lige, danas na Solilima Igalo i prošlogodišnji prvoligaš Rudar iz Pljevalja podijelil su bodove, pošto je utakmica završena neriješenim rezultatom 1:1 (0:1).

U ne baš kvalitetnom derbiju, više razloga za zadovoljstvo imaju gosti iz Pljevalja, jer su povoljnije šane imali domaći fudbaleri.

Najbolju priliku u 12. minutu imao je Jasmin Muhović, kad je njegov šut zavšio pored gola već savladanog golmana Milisava Vuksanovića. Do kraja poluvremena oba trenera (Marko Šćepanović i Radoslav Bulić) čekali su kiks odbrane protivnika. Prvi su pogriješill domaći, kada je srpski internacionalac u dresu Pljevljaka Vanja Vučićević odlično zavrnuo loptu koju je u 37. minutu kapiten domaćih Aleksandar Đukanović nespretno poslao iza leđa svog golmana Radoša Dubljevića, što je bio razlog za slavlje fudbalera Rudara.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Muhović je stvorio šansu za izjednačenje, ali lopta je ponovo bila neposlušna za domaćeg napadača.

Pet minuta posle ulaska u igru, argentinski internacionalac Nelson Kordoba, je u 68. Minutu, odlično nabačenu loptu sa desnog krila uputio ka golu gostiju i kao kod prvog, novi auto gol ovog puta postigao je gostujući igrač Milija Golubović.

kuriozitet ovog derbija je što je mladi igrač Igala Vladimir Pavlović, zbog dobrih igara u Drugoj omladinskoj ligi bio rezerva. Za očekikvati je da će uskoro ovaj talentovani golgeter, koji je u 7 kola postigao 8 golova, vrlo brzo zaigrati u prvom timu.

Ostali rezultati 8 kola: Grbalj – Kom 1:0 (strijelac Alekasa Beskorvajni u 20. minutu), Lovćen – Ibar 1:2, Mladost – Podgorica 1:1 .U ovom kolu slobodna je bila ekipa Iskre iz Danilovgrada.

Plasman: Mladost i Rudar po 15, Lovćen i Igalo po 11, Podgorica 9, Ibar 8, Iskra i Grbalj po 7, Kom 1 bod.

U poslednjem, 9. kolu prvog kruga drugoligaškog prvenstva, u subotu 28. septembra igraju: Kom –Igalo, Podgorica – Grbalj, Ibar – Mladost i Iskra – Lovćen. U ovom kolu slobodna je ekipa Rudara.