Данас је одржана конститутивна сједница Координационог тијела за усклађивање и праћење инспекцијских надзора, којом је предсједавао потпредсједник Владе за инфраструктуру и регионални развој и уједно предсједник Координационог тијела, Милун Зоговић.
На сједници је разматран низ важних питања, укључујући конституисање Координационог тијела чиме је формално започет његов рад, размјена мишљења о кључним приоритетима и изазовима у области инспекцијских надзора, као и упознавање са предлогом Пословника о раду Координационог тијела којим је дефинисан прецизан оквир за рад и извршавање задатака, процедуре доношења одлука и динамика састанака.
Као главне задатке Координационог тијела закон препознаје усклађивање и праћење инспекцијских надзора, као и координацију рада свих инспекцијских органа и правних лица која по закону врше инспекцијске надзоре. Координационо тијело се стара о усклађености програма рада испекцијских органа, предлаже програме обука инспектора, даје препоруке, упуства и мишљења у односу на организацију и планирање инспекцијских надзора, врши мониторинг и еволуацију инспекција и инспекцијских надзора кроз разматрање извјештаја о раду инспекцијских органа и правних лица, која у складу са Законом о инспекцијском надзору врше надзор.
Предсједник Координационог тијела, Милун Зоговић, истакао је да Координационо тијело ради ефикаснијег и дјелотворнијег обављања послова може образовати привремене радне групе са јасним задацима и циљевима, као посебно значајан инструмент за проактивно дјеловање у превенцији и раном откривању коруптивних радњи и других дјела са обиљежјима корупције, као једне од највећих пошасти са којима се суочава савремено друштво.
-Антикорупцијске стратегије могу бити дјелотворне, између осталог, уколико се добро успоставе методологије анализе ризика у вршењу инспекцијског надзора, са циљем проактивног дјеловања у превенцији и раном откривању коруптивних радњи и других дјела са обиљежјима корупције, како би се спријечила неформална друштвена правила којима се сугерише прихватљивост корупције у свакодневном животу, као и изигравање правног оквира.
Борба против корупције се налази у врху приоритетних задатака како Координационог тијела за ускађивање праћење инспекцијских надзора, тако и свих инспекцијских служби. Борба против економских активности над којима држава нема надзор, такође мора бити у врху приоритета кроз спровођење конкретних мјера за успостављање фер конкуренције и сузбијање сиве економије, као и креирање и јачање свијести шире и стручне јавности о узроцима и последицама нелегалног пословања и трговине. Након што успоставимо пуну координацију очекујем да ћемо имати и значајне резултате и у овој области, закључио је Зоговић.