Због бројних мањкавости и недоумица око надлежности Служба за инспекцијски надзор и Комунална полиција у Општини Херцег Нови поново су спојене у једну. Нови назив је Служба комуналне полиције и инспекцијског надзора.
Како је за РТХН објаснио председник Општине Херцег Нови, Стеван Катић, упоредном праксом са осталим локалним управама, закључено је да би ова служба боље функционисала обједињена.
– Вјерујем, као и моји сарадници, који су на координационом тијелу закључили да је најбоље да та форма службе настави обједињено да функционише, управо да се не би долазило до сукоба надлежности, јер пуно је сличних надлежности, које су у том периоду одрађивале што једна, што друга служба. Одлучили смо да то буде једна, како би били доста ефикаснији, него што је то била ситуација до сада – наводи он.
Све службе у локалној управи, а посебно комунална предузећа, пребукирана су обавезама на дневном нивоу, прича Катић, јер је пуно неодговорних људи у граду.
– Онда морамо да кажњавамо, да улазимо у некакве прекршајне налоге, што није добро, јер једноставно морамо сви мало више савјесно да се понашамо и према граду и према тим људима који раде у тим службама и по цијелу ноћ су на терену. Није лако сада свима удовољити, јер велика су оптерећења – истиче он.
Служба за инспекцијски надзор и Служба комуналне полиције раздвојене су прије двије и по године, а новом одлуком спојене су почетком јула.
Kakve su ono medje naslagane po magistrali na toploj? i ovako se auta ne mogu popravljati koliko se raspadaju od losih puteva sad i medje slazu da preko njih vozimo.ono nidje u svijet nema sem u Danilovgrad. I blaze su duplo u Danilovgrad nego ove nase. Strašno!
Ako misliš da je sigurnost đece važna – digni nogu sa gasa kod tih prepreka na Toploj. Ako su ti kola važnija od đece – idi u Danilovgrad!
Znači li to da je ubuduće zabranjeno voziti noću po skalinadi Danice Tomašević?
Već duže vremena primjećujem da rashladni uređaji u supermarketima u centru grada loše funkcionišu. Plastične čašice sa jogurtom od 180 grama su redovno u polici na vrhu rashladnog regala. Jogurt u njima je redovno na „sobnoj“ temperaturi – hladi se samo donji dio regala…
U subotu sam pronašao čašicu jogurta koja je bila do pucanja naduvana – sadržaj je bio provrio na ljetnjoj temperaturi. Pokazao sam je zaposlenoj koja je na par metara od mene punila regal i napomenuo joj da je jogurt pokvaren. Pogledala je čašicu i rekla da je „rok trajanja do avgusta“…
To je tačno, ali pod uslovom da je jogurt na temperaturi od +4° do +8°C, a ne na „sobnoj temperaturi“.
Žena zaposlena u supermarketu je potom meni iza leđa romidžala: „…sve nekakvi komentari … ođe dolaze svakakvi ljudi …“
Smatram da i „svakakvi ljudi“ ne žele da budu otrovani namirnicama i imaju pravo da daju komentar na očigledno pokvarenu namirnicu.
Razgovarao sam u nedelju o toj temi u jednom novskom kafiću. Čuo sam opasku da inspekcija dolazi samo u privatne kafiće, ali ne i u supermarkete…
E, blago nam se!
Ako navedena opaska nije istinita – očekujem da inspekcija prekontroliše (NE)funkcionisanje gornjih stelaža regala za rashlađivanje u supermarketima centra HN.