Promjenjivo do potpuno oblačno, uglavnom poslijepodne ili tokom noći ponegdje kiša, a na sjeveru ponegdje slab snijeg ili susnježica. Vjetar slab do umjeren promjenjivog smjera.Najviša dnevna temperatura vazduha od 6 do 17 stepeni.
AUTO MOTO SAVEZ
Učesnike u saobraćaju očekuju pretežno suvi kolovozi na većini puteva u zemlji. Opreznija vožnja savjetuje se na dionicama koje prolaze kroz usjeke zbog mogućih sitnijih odrona. Na putevima na kojima se izvode radovi saobraća se sporije ili uz povremene obustave. Na magistralnom putu M-11 Lepetane-Tivat u mjestu Donja Lastva danas i sutra,kao i 7.i 8. februara privremeno će se u vremenu od 8.00 do 12.00 sati saobraćaj obavljati jednom trakom naizmjenično, uz povremene obustave ne duže od 30 minuta. U protekla 24 sata na putevima u zemlji dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda, u kojima su dvije osobe zadobile lakše povrede.
AVIO SAOBRAĆAJ
Iz Podgorice je danas planirano 15 letova, a pet ih je za Beograd. Prvi “Air Montenegro” realizovan je u 7.30, večernji je u 20.15, a kompanije “Air Serbia” su u 8.40, 15.20 i u 22.00 sata. Tri leta su za Istanbul, dva za Beč, a ostali su za: Cirih, Tel Aviv, Varšavu, Dortmund i za Sabihu Goken. Iz Tivta danas četiri leta, a tri su za Beograd; “Air Serbia” u 8.40 i u 15.20, a “Air Montenegro” u 13.40. Let za Istanbul je u 8.20.
ŽELJEZNIČKI SAOBRAĆAJ
Brzi voz iz Beograda stigao je na Željezničku stanicu u Baru u 7.25, sa pola sata zaostatka za redom vožnje. Polazak iz Bara za Beograd je svake večeri u 20.10, a iz Beograda za Bar u 20.00 sati. Cijena karte u prvom razredu je 35,60, a u drugom 23,80 eura. Lokalni vozovi saobraćaju redovno, a mjesta ima dovoljno.
AUTOBUSKI SAOBRAĆAJ
Jutros su na hercegnovsku autobusku stanicu prvi stigli „Ozlem“ iz Leskovca, „Viena“ iz Modriče, „Božur“ i „Jadran ekspres“ iz Beograda, a sledeće očekuju: „Blue line“ iz Novog Sada, „Niš ekspres“ iz Niša, „Božur“ i „Lens“ iz Subotice i „Lastu“ iz Beograda. U 7.00 sati je krenuo “Ozlem” za Beograd, u 8.30 će „Lalatović“ za Sarajevo, u 9.30 „Božur“ pa u 11.10 „Jadran ekspres“ za Dubrovnik, a u 12.10 „Jugoprevoz“ za Trebinje.