Пораз Приморја упркос доброј игри

Кошаркаши Приморја поражени су у Игалу од Подгорице у утакмици 10. кола Прве црногорске кошаркашке лиге. Подгоричани су славили резултатом 67-61 али је сам финиш меча био драматичан.

Гости су водили током читавог сусрета, у појединим тренуцима имали су двоцифрену предност, али су изабраници Зорана Тодоровића са комбинованом одбраном у финишу меча, два минута прије краја, дошли на два поена заостатка.

У тим тренуцима Новак Обрадовић није искористио два бацања, да би гости искористили слиједећи напад за плус четири. До краја утакмице, неколико грешака играча из Херцег Новог и Подгоричани носе бодове из Игала.

– Имали смо велики број изгубљених лопти у другом полувремену. Нисмо добро одговорили на противничку игру са пет ниских играча. Ипак, остварили смо побједу што је најважније. За сада све иде како смо зацртали. У домаћем шампионату ћемо са екипом Сутјеске одлучивати ко ће бити први, док смо у Регионалној АБА лиги имали само један кикс, рекао је након сусрета тренер гостујуће екипе Небојша Богавац.

Тренер домаћег састава Зоран Тодоровић сматра да је његова екипа имала мало среће могла је до побједе.

-Честитам екипи Подгорице на побједи. Одлично смо одрадили припрему утакмице. У појединим тренуцима нису имали рјешење за нашу одбрану. Имали смо два бацања за изједначење у финишу сусрета. Честитам мојим момцима на борбености и залагању на овом сусрету. Атмосфера у екипи је одлична и то радује пред важан меч који играмо у сриједу против Даниловграда. Надам се да ћемо остварити побједу у том сусрету, рекао је Тодоровић.

Код Приморја Мићовић је постигао 12 поена, по 9 су уписали Ковачевић, Вучуровић и Ђурасовић, док су по 8 постигли Петровић и Обрадовић.

Код Подгорице 17 поена Павла Ђуришића, 16 је додао Бејехрст а 10 Кљајевић.

Кошаркаши Приморја у наредном колу у сриједу гостују екипи Даниловграда.