ФУДБАЛ: ФИНИШ ДОНИО БОДОВЕ ЛИДЕРУ ПРОТИВ „ИГАЛА“

Фудбалери Игала настављају да губе бодовe у прољетном дијелу првенства. У 26. колу Друге лиге данас послије подне на Солилима, у дуелу са лидером Јединством из Бијелог Поља, некомплетни тим домаћина поражен је 2:1.

Мило Ђурковић и саиграчи нису успјели да сачувају бод јер у финишу утакмице Иван Ивановић у 89. минуту, одбијену лопту од голмана Давида Бијелице, који је био најбољи појединац домаћих, зналачки послао у мрежу Игала што је био повод за велико славље гостију из Бијелог Поља.

Фудбалери Јединства су рано повели голом Александра Ћулафића, у 3. минуту, који је искористио поклон одбране Игала. Домаћи су изједначили у финишу полувремена када је Бојан Копитовић у 42. минуту постигао гол што је био резултат првог полувремена.

У наставку утакмице гости су имали пар стопостотних шанси – Ћулафић у 56., капитен Харис Банда у 63. из слободног ударца и Ђорђије Цвијовић у 77. минути, али је голман Бјелица држао домаће у игри за бод. Ипак, Ивановић је у финишу одлучио побједника.

У наредна три кола фудбалери Игала гостују. Прва утакмица је 9. априла у Котору са Бокељом, затим са Младости у Подгорици 13. априла и 17. априла са ОФК Титоградом у Подгорици.

Остали резултати 26. кола: Младост – Бокељ 1:1, ОФК Титоград – ОФК Грбаљ 1:1, Арсенал – Цетиње 3:1 и Ком – Беране 3:0.

Пласман: Јединство 60, Арсенал 57, Бокељ 43, Младост 42, Ком 41, Игало 32, Беране 30, Грбаљ 24, Цетиње 17, ОФК Титоград 13 бодова.